Skip to content Skip to footer

Bioclimatic pergola, hava koşullarına göre otomatik olarak ayarlanabilen bir tente sistemi olarak tanımlanabilir. Genellikle alüminyum veya ahşap yapıya sahiptir ve su geçirmez kumaşlarla kaplanmıştır.

Cam tavanlar genellikle doğal ışık alan mekanlarda kullanılır ve estetik açıdan son derece şık bir görünüm sağlarlar. Ayrıca, sızıntı ve çatlama gibi problemlerden kaynaklanan hasar riski düşüktür.

Pergola tenteler, bir alüminyum yapı üzerine gerilen kumaşlarla kaplanır. Bu kumaşlar, manuel veya motorlu olarak katlanarak açılır/kapatılır.

Sandviç panel tavan, iki metal levha arasında bir yalıtım tabakası bulunan bir tavan sistemidir. Bu sistem, yüksek dayanıklılık ve termal izolasyon sağlar.

Giyotin cam, iki cam panelden oluşur ve her bir panel, üst ve alt raylar aracılığıyla diğer panele göre hareket eder. Kullanıcılar, cam panelleri yukarı/aşağı hareket ettirerek istedikleri açıklığı ayarlayabilirler.

Sürme cam balkon, bir veya daha fazla cam panelden oluşan bir sistemdir. Bu paneller, üst ve alt raylar üzerinde kayarak açılır/kapatılır.

Katlanır cam balkon, genellikle alüminyum çerçeve ve temperli cam panellerden oluşur. Cam paneller, birbirine menteşe ile bağlanır ve katlanarak açılır/kapatılır.

ZIP perde sistemleri, iki parça kumaştan oluşur ve kenarları fermuarlıdır. Bu kumaş, özel bir mekanizma yardımıyla alüminyum profillere sıkıca bağlanır ve böylece rüzgarın etkisiyle hareket etmez.